Doba je rychlá a nařízení se mění každou chvíli, a tak se spolu s nimi mění i naše tréninky. Nechceme dětem udělat díru v rozvrhu a snažíme se tak jít s dobou. Každý týden děláme maximum, abychom si trénink i přes všechna omezení dokázali všichni bezpečně užít.

Spolu venku

Pokud nám přeje počasí a je možnost, tak trénujeme s dětmi venku na vzduchu. Pro děti máme připravený program a přizpůsobujeme ho zdravým možnostem. Užíváme si vzduch a vlastně se tak trochu vracíme ke kořenům street dance a tančíme venku. Pokud se trénink koná venku, děti vše vědí dopředu, aby tomu mohli přizpůsobit i oblečení. Společně trénujeme, tancujeme a hrajeme pohybové hry.

Spolu online

Pokud situace nepřeje a budeme se muset osobního setkání na chvíli vzdát, chceme dělat lekce online. Vše se snažíme přizpůsobit tomu, co děti běžně mají: aby se na lekci mohly připojit přes chytrý telefon, třeba doma a s kamarády si alespoň online lekci užít ve stejný čas jako na parketu. Je to trochu návštěva budoucnosti. Věříme, že ne chvilku nás to bude i všechny bavit a než se nadějem, uvidíme se zpátky v sále nebo venku.

Spolu blbnout

Vzhledem k tomu, že se u nás teď nesmí zpívat, myslíme i na situaci, kdy někdo řekne, že nesmíme tančit. Nebojte se, máme v rukávu i spoustu netanečních aktivit, které si na chvíli užijeme. A snad to nebude dlouho trvat a k tanci se rychle vrátíme.

Tak tohle jsou zatím nejčastější podoby našich tréninků, jestli vzniknou nějaké nové, zase je doplníme. Nejde nám o dodržování opatření, ale hlavně o zdraví nás všech. I proto se snažíme jít s dobou a v téhle měnící se situaci přizpůsobit tréninky bezpečně tak, abychom si je my i děti, mohli užívat i dál.